Okładka

Napisał MMSlezak brak komentarzy
Czyli o opakowaniu przesyłek
Od momentu wybuchu pandemii wiele osób przeniosło się z zakupami do sieci. Ma to swoje dobre strony, bo nie musimy objuczeni wędrować do kolejnych sklepów z powiększającym się naręczem toreb, tylko te są dostarczane pod nasze drzwi, lub do paczkomatów.
Pytanie tylko jak one wyglądają?

Nie oceniaj książki po okładce?

Jeżeli o mnie chodzi to wygląd opakowania, w którym przesyłka do mnie dociera ma bardzo duże znaczenie. Temat pakowania i wysyłkowego employees poruszałam już kiedyś kilkukrotnie: tutaj oraz w tekście "Praktykant ". Dzisiaj jednak nie o tym, a o rosnącej górze odpadów do segregacji i byciu jak najbardziej przyjaznym środowisku.Dla mnie, jako klienta, liczy się - zwłaszcza teraz w dobie segregacji śmieci i zdecydowanie zwiększonej ilości zakupów zamawianych online z dostawą do domu - to, żeby opakowanie było łatwe w utylizacji, z łatwością dawało rozdzielić się na składniki do segregacji, a najlepiej jak samo stanowi już produkt pochodzący z recyclingu.

Czego tygrysy nie lubią najbardziej?

Kiedy otrzymuję przesyłkę i zaczynam ją rozpakowywać, to po pierwszym rzucie oka i zaspokojeniu względów estetycznych ogromne znaczenie ma dla mnie obecność łączonych materiałów, np. foli na kartonach, taśm foliowych itp.


Zdecydowanie łatwiej jest poddać segregacji opakowania, które, zostały wykonane z tożsamych materiałów, jak choćby karton zaklejony papierową taśmą, czy karton z tekturowym "zamkiem", niż opakowanie papierowe, które jest z czterech stron oblepione "zwykłą" taśmą klejącą.


PODSUMOWANIE, czyli REFLEKSJE KOŃCOWE:
  1. Dla mnie, jako klienta, bardzo ważny jest wygląd przesyłki, która do mnie dociera.
  2. Dla mnie, jako klienta i osoby starającej się żyć świadomie, ważne jest żeby opakowania przesyłek dały się z łatwością rozdzielić na śmieci segregowalne.
  3. Dla mnie, jako mieszkańca domu jednorodzinnego, ważne jest żeby śmieci nie zajmowały zbyt dużo przestrzeni  i opakowania dały się złożyć do jak najmniejszych rozmiarów.
Ku jakości!
marta
Podziel się

Napisz komentarz

Capcha
Wprowadź kod obrazka

Kanał RSS z komentarzy dla tego posta