O MNIE

 Fot. Barbara Bogacka

Nazywam się Marta Ślęzak. Z urodzenia jestem łodzianką, z wychowania kołobrzeżanką, z zamiłowania krakuską. Jestem szczęśliwą żoną i mamą dwóch dziewoi oraz jednego panicza :)
Na co dzień pracuję na uniwersytecie technicznym, w wolnych chwilach wypiekam słodkości. Pisanie bloga, odkąd się urzeczywistnił, traktuję jak drugi etat :)

Zdarzyło mi się pracować w charakterze kelnerki, sprzedawczyni w sklepie z herbatą, cukiernika - w jednej z krakowskich kawiarni w samym centrum Krakowa, korepetytorki, a także instruktorki spinningu w jednym z krakowskich klubów fitness.

Pomysł na niniejszego bloga rodził się miesiącami. W 2016 roku podjęliśmy rodzinną decyzję o budowie naszego domu. Dzisiaj nasz dom stoi i jest w pełni wyposażony, a my jesteśmy bogatsi o dziesiątki doświadczeń. Właśnie te doświadczenia i potrzeba podzielenia się nimi spowodowały, że pomysł powstania bloga się urzeczywistnił.

Cały czas mam wątpliwości czy w lawinie dzisiejszych informacji w sieci, ktoś odnajdzie moje wywody. Jednak, jak wspomniał ostatnio mój Mąż - wzbogacony o lekturę książek "Gotowi na start" oraz "Zaufanie, czyli waluta przyszłości" - nawet jeśli tylko jedna osoba miałaby skorzystać dzięki temu co napiszę, to warto! Taki też przyświeca mi cel, chciałabym żeby opisanie naszych doświadczeń ułatwiło Komuś życie, żeby nie musiał wyważać otwartych przez nas drzwi i uniknął stresujących sytuacji, które nas spotkały!

Cytaty ze mnie

 • "Kiedyś wydawało mi się, że zawsze jestem za młoda, żeby wyrażać swoją opinię. Że ze zbyt niewielu kubków piłam, stosunkowo niewielu talerzy jadłam, za mało widziałam i przeżyłam. Często kłuła mnie metryka, jako ta za nowa.

  Jednak teraz po pierwsze wiek Chrystusowy już przekroczyłam, po drugie odkryłam, że z pewnymi cechami człowiek się rodzi. I tak jak moja młodsza córka od pierwszych minut życia była pogodna i szybko piła, tak ja odkąd pamiętam byłam głodna jakości, dostrzegając jej deficyty często, nawet w niepozornych sytuacjach."

 • "Ten blog nie jest skargą na sytuację 1, czy 2, którą Marta wylewa w internetach. To apel i chęć zwrócenia uwagi na - moim zdaniem - ważkie zagadnienia z życia klienta pokazane przez pryzmat przykładowych sytuacji 1 i 2."

O mnie w liczbach:

 1. Urodziłam się w kwietniu 1985.
 2. W roku 2004 ukończyłam Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Kołobrzegu, w klasie o profilu matematyczno-menedżerskim.
 3. W latach 2008/2009 byłam stażystką w Katedrze Informatyki Stosowanej Akademii Górniczo-Hutniczej na stanowisku asystent-stażysta.
 4. W lipcu 2009 roku skończyłam studia magisterskie na Wydziale Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej Akademii Górniczo-Hutniczej im. S. Staszica w Krakowie, na kierunku Metalurgia, na specjalności Informatyka w Technologii Materiałów
 5. W latach 2010 i 2012 odbyłam staż w Laboratory of Stucture Control na Uniwersytecie Hokkaido w Sapporo.
 6. We wrześniu 2013 roku skończyłam studia doktoranckie i obroniłam z wyróżnieniem rozprawę doktorską.
 7. W roku 2015 ukończyłam na Wydziale Zarządzania Akademii Górniczo-Hutniczej im. S. Staszica w Krakowie roczne studia podyplomowe na kierunku Zarządzania jakością w przedsiębiorstwie.
  Uzyskałam także następujące certyfikaty:
  • Audytora wewnętrznego ds. zintegrowanego systemu zarządzania jakością, środowiskowego oraz bezpieczeństwa i higieny pracy (ISO 9001:2008, ISO 14001:2004, PN-EN 18001:2004).
  • Audytora wewnętrznego systemu zarządzania jakością w przemyśle motoryzacyjnym w produkcji seryjnej oraz w produkcji części zamiennych według ISO/TS 16949:2009 wyd.3 oraz PN-EN ISO 19011:2012.
  • Przedstawiciela kierownictwa ds. systemu zarządzania jakością zgodne z wymaganiami normy PN-EN ISO 9001:2009.
  • Lidera Lean Manufacturing.
 8. W październiku 2015 roku urodziła się moja pierwsza córka.
 9. W roku 2017 odbyłam staż w Instytucie Metalurgii i Inżynierii Materiałowej im. Aleksandra Krupkowskiego PAN.
 10. W lipcu 2017 roku urodziła się moja druga córka.
 11. W lutym 2020 roku, w ramach programu Erasmus+, odbyłam staż dydaktyczno-badawczy na Uniwersytecie Technicznym w Ostrawie (Technical University of Ostrava) na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Technologii.
 12. W lipcu 2020 urodził się mój syn.
 13. Jestem autorką/współautorką ponad 50 publikacji naukowych.

Wywiad
Tutaj możecie przeczytać rozmowę ze mną :)