Ziarnko do ziarnka

Napisał MMSlezak brak komentarzy

Czyli filozofia less waste i rzeczywistość

Przeczytałam ostatnio w "Wysokich obcasach", w dziale poświęconym urodzie odpowiedzialnej, o opakowaniach kosmetyków, które nie tylko mogą być wykorzystane do powtórnego użycia (jak np. butelka wody do perfum - do której dokupuje się zapasy pachnidła - niczym opakowania typu refill do dozowników do mydła w płynie), ale również mogą znaleźć zastosowanie w naszej “kuchni”. Mowa tu o butelce po szamponie, którą można później wykorzystywać jako bidon na wodę, czy opakowaniu po odżywce do włosów, z którego uzyskujemy oryginalne pudełko lunchowe, nawet przystosowane do mikrofalówki.
Idea szczytna. Artykulik wspominał jeszcze o przetwarzaniu śmieci oceanicznych na właśnie tego typu “inteligentne” opakowania.

Czytaj więcej

Jak nie dać się przytłoczyć

Napisał MMSlezak brak komentarzy

Czyli nasze doświadczenia z sortowaniem śmieci

Planując dom zapewne ostatnią rzeczą o jakiej będziecie myśleć będzie zaprojektowanie i w ogóle przewidzenie miejsca na przechowywanie śmieci. W Krakowie, w którym mieszkam, do kwietnia 2019 roku mieliśmy segregację śmieci na 2 grupy odpadów: zmieszane oraz te podlegające segregacji (plastik, papier, kartony, folie, szkło....) + trzecia sezonowa grupa: odpady zielone (skoszona trawa, pocięte gałęzie itp.).

Czytaj więcej

Kanał RSS z kategorii