Okładka

Napisał MMSlezak brak komentarzy
Czyli o opakowaniu przesyłek
Od momentu wybuchu pandemii wiele osób przeniosło się z zakupami do sieci. Ma to swoje dobre strony, bo nie musimy objuczeni wędrować do kolejnych sklepów z powiększającym się naręczem toreb, tylko te są dostarczane pod nasze drzwi, lub do paczkomatów.
Pytanie tylko jak one wyglądają?

Czytaj więcej

Ziarnko do ziarnka

Napisał MMSlezak brak komentarzy

Czyli filozofia less waste i rzeczywistość

Przeczytałam ostatnio w "Wysokich obcasach", w dziale poświęconym urodzie odpowiedzialnej, o opakowaniach kosmetyków, które nie tylko mogą być wykorzystane do powtórnego użycia (jak np. butelka wody do perfum - do której dokupuje się zapasy pachnidła - niczym opakowania typu refill do dozowników do mydła w płynie), ale również mogą znaleźć zastosowanie w naszej “kuchni”. Mowa tu o butelce po szamponie, którą można później wykorzystywać jako bidon na wodę, czy opakowaniu po odżywce do włosów, z którego uzyskujemy oryginalne pudełko lunchowe, nawet przystosowane do mikrofalówki.
Idea szczytna. Artykulik wspominał jeszcze o przetwarzaniu śmieci oceanicznych na właśnie tego typu “inteligentne” opakowania.

Czytaj więcej

Jak nie dać się przytłoczyć

Napisał MMSlezak brak komentarzy

Czyli nasze doświadczenia z sortowaniem śmieci

Planując dom zapewne ostatnią rzeczą o jakiej będziecie myśleć będzie zaprojektowanie i w ogóle przewidzenie miejsca na przechowywanie śmieci. W Krakowie, w którym mieszkam, do kwietnia 2019 roku mieliśmy segregację śmieci na 2 grupy odpadów: zmieszane oraz te podlegające segregacji (plastik, papier, kartony, folie, szkło....) + trzecia sezonowa grupa: odpady zielone (skoszona trawa, pocięte gałęzie itp.).

Czytaj więcej