Do trzech razy sztuka

Napisał MMSlezak brak komentarzy

Czyli imieniny

Odległość między Krakowem a moim rodzinnym Kołobrzegiem powoduje, że w ciągu roku nie zawsze mogę osobiście złożyć życzenia najbliższym.

Pierwszy raz zatem z "odległościowej" formy złożenia życzeń skorzystałam, kiedy mój rodziciel obchodził pięćdziesiąte urodziny. Wówczas jednak tata został obdarowany butelką trunku w nakryciu głowy, który to Joanna Chyłka - w pewnych częściach sagi autorstwa Remigiusza Mroza - spożywa w nadmiarze. Alkohol był opakowany w drewnianą skrzyneczkę, a kwiaty stanowiły subtelny i męski dodatek do niego.

Przez lata mieszkania w Krakowie wielokrotnie próbowałam składać zamówienia przez różnego rodzaju poczty kwiatowe, a zaczynałam od tej najbardziej znanej i chyba pierwszej w branży.

Czytaj więcej

Zakupy

Napisał MMSlezak brak komentarzy

Czyli przed i po restrykcjach

Przeczytałam wczoraj prognozy i rozważania dotyczące przychodów sklepów umiejscowionych w dużych galeriach handlowych. Nie są one zbytnio optymistyczne: jedni sądzą, że obroty w sklepach wrócą do poziomu sprzed pandemii za rok, inni szacują że nastąpi to dopiero za osiemnaście miesięcy, a najwięksi pesymiści sądzą, że powrotu do wskaźników sprzed okresu pojawienia się wirusa COVID-19 próżno wyczekiwać.

W tym momencie przypomniały mi się trzy epizody z okresu apogeum izolacji, kiedy to próbowałam zrobić jak najbezpieczniejsze zakupy, korzystając ze sklepów internetowych. Wszystkie z opisywanych należały do branży ekologicznej, sprzedającej produkty lokalne oraz bio. Dwa z nich swoje siedziby mają we Wrocławiu, trzeci mieści się w Krakowie.

Czytaj więcej

Dział kontroli jakości

Napisał MMSlezak brak komentarzy

Czyli kapusta

Oglądaliście może Netflixowy serial pt. "After life", w którym sarkastyczny bohater zmagający się z sobą samym po śmierci żony jednocześnie pracuje w bezpłatnej gazecie miejskiej i pisuje do niej reportarze dotyczące lokalnych ciekawostek? Jedną z nich stanowi ponad stuletnia mieszkanka owego brytyjskiego miasteczka, która siarczyście klnąc udziela wywiadu dotyczącego swego życia i sędziwego wieku. Jej zdanie w kontekście wiekowego dokonania jest delikatnie mówiąc mało pochlebne, a streszczenie przykładowego miesiąca z jej życia dość obrazowe. Moja mama mawia, że starość się nie udała Panu Bogu i niezależnie od tego, czy ktoś w Niego wierzy czy nie to sędziwy wiek często niesie za sobą różnego typu bolączki.

Czytaj więcej

Warszawskie łazienki, górskie przygody, krakowskie przeżycia

Napisał MMSlezak brak komentarzy

Czyli luksus na miarę pałacu..?

Jakość to słowo, które mieści w sobie wiele i mam wrażenie często jego definicja jest różna dla różnych osób. Są jednak miejsca i kryteria, które muszą one spełniać, żebym ja mogła mówić o JAKOŚCI.

Czasy się zmieniły. Pytanie czy temat nie zyskał teraz bardziej na aktualności..?

Czytaj więcej

Kanał RSS z kategorii