"Wyrosło w lesie drzewo potężne"

Napisał MMSlezak brak komentarzy

Czyli stół

Kilka miesięcy temu kupiliśmy nowy okrągły stół. Jego zadaniem było pomieszczenie wszystkich członków rodziny, bez ograniczeń w postaci nóg i poprzecznych dolnych belek.

Nowy mebel nabyliśmy u polskiego producenta, który szczyci się tworzeniem mebli dizajnerskich, z drewna, mebli które trafiają do nabywców z kraju, ale także z zagranicy. Mebli, które należą do wyższej półki cenowej i jakościowej...czy rzeczywiście?

Czytaj więcej

Zakupy

Napisał MMSlezak brak komentarzy

Czyli przed i po restrykcjach

Przeczytałam wczoraj prognozy i rozważania dotyczące przychodów sklepów umiejscowionych w dużych galeriach handlowych. Nie są one zbytnio optymistyczne: jedni sądzą, że obroty w sklepach wrócą do poziomu sprzed pandemii za rok, inni szacują że nastąpi to dopiero za osiemnaście miesięcy, a najwięksi pesymiści sądzą, że powrotu do wskaźników sprzed okresu pojawienia się wirusa COVID-19 próżno wyczekiwać.

W tym momencie przypomniały mi się trzy epizody z okresu apogeum izolacji, kiedy to próbowałam zrobić jak najbezpieczniejsze zakupy, korzystając ze sklepów internetowych. Wszystkie z opisywanych należały do branży ekologicznej, sprzedającej produkty lokalne oraz bio. Dwa z nich swoje siedziby mają we Wrocławiu, trzeci mieści się w Krakowie.

Czytaj więcej

Biznesowa woltyżerka

Napisał MMSlezak 2 komentarze

Czyli tylko światli przetrwają

Kilka tygodni temu doznałam objawienia.
Być może pamiętacie mój tekst dotyczący obsługi w oczekiwaniu na wizytę u fryzjera, czy kosmetyczki.
Wówczas jeden z Czytelników bloga stwierdził, że ów tekst powinien być obowiązkowy dla osób prowadzących tego typu business. Wtedy podziękowałam - głośno zastanawiając się jak zrobić z niego podręcznik.

Minęło kilkanaście tygodni i nagle około piątej rano - w trakcie przygotowywania się do pracy - doznałam olśnienia...

Czytaj więcej

Strzał w 10

Napisał MMSlezak brak komentarzy

Czyli sprawdzona marka tapet i farb

Ten post dotyczyć będzie peanów nad jakością materiałów, które zastosowaliśmy na etapie wykańczania naszego domu, a konkretnie farb oraz tapet. Potraktujcie go jako rozmowę znajomych, którzy polecają sobie sprawdzone rozwiązania. Zdarzało mi się już w trakcie spotkań rodzinnych zachwalać nasze farby, zwłaszcza że w domyśle i pamięci mam mojego tatę, który w pracy próbując zetrzeć dopiero co powstałą plamę z buta wraz z niedawno położoną - rzekomo zmywalną - farbą zmazał trochę i plamy i farby i powstała mało rozkoszna ciapa.
Post nie jest sponsorowany, jestem wolna w tej kwestii niczym wiatr i tak jak opowiadam Wam o naszych potknięciach i innych historiach z życia wziętych, tak chciałam dzisiaj pokazać Wam co się u nas sprawdziło.

Czytaj więcej

Człowiek uczy się całe życie

Napisał MMSlezak brak komentarzy

Czyli moje doświadczenia z firmą

Być może pamiętacie tekst dotyczący problemów z dostępnością zlewozmywaka - ekskluzywnego produktu polskiego producenta.
Po opublikowaniu owego tekstu spotkałam się z krytycznym komentarzem jednego z Czytelników, który próbował mi wytłumaczyć, a może bardziej wmówić, że kupując obraz też nie mogłabym go przecież oddać. Ów Czytelnik odnosił się do opisanego w tekście faktu, że zamówionego zlewozmywaka, którego wcześniej nie było możliwości zobaczyć, nie można oddać/nie przyjąć/finalnie nie zakupić.

Czytaj więcej