Już witał się z gąską

Napisał MMSlezak brak komentarzy

Czyli balkonowe perturbacje

Wczoraj przygotowałam sobie notatki dotyczące tego tematu, dzisiaj przechodzę do pisania. Aż nie do wiary, że to przedsięwzięcie zajęło nam tyle czasu i w dzisiejszej rzeczywistości sama nie wiem kiedy dobrnie do końca, a niby jesteśmy już tak blisko.

Czytaj więcej

Magazyny mieszkaniowe

Napisał MMSlezak brak komentarzy

Czyli ceny

Jakichś czas temu przeglądałam pierwszy numer odświeżonego magazynu wnętrzarskiego, który po kilku miesiącach nieobecności wrócił na łono saloników prasowych. W międzyczasie zaczął być wydawany przez innego wydawcę, podczas gdy jego brat i siostra, czyli strona internetowa i profil Facebook'owy, pod tymi samymi nazwami pozostały w rękach poprzedniego wydawcy...ale to temat na zupełnie inne rozważania.

Czytaj więcej

Rozmowa

Napisał MMSlezak brak komentarzy

Czyli pytania, czyli co uważam ja

Odwiedził nas ostatnio znajomy. Wizyta związana była z chęcią zasięgnięcia przez niego informacji odnośnie technologii szkieletowej, kosztów takiej budowy i naszych doświadczeń.

Czytaj więcej

Ciepło, cieplej, gorąco

Napisał MMSlezak brak komentarzy

Czyli o zakupie grzejników słów kilka

Polak Polakowi wilkiem? Wcale, że nie prawda 😉
O tym, że można i trzeba wspierać polską gospodarkę, a wykończeniówka naprawdę potrafi wykończyć przeczytacie poniżej :)

Czytaj więcej

Kasa, Misiu kasa

Napisał MMSlezak brak komentarzy

Czyli o wydatkach wykończeniówki

Budując dom w kosztorysie uwzględniamy koszty "grube" związane z materiałami oraz robocizną, np. te związane z wylaniem fundamentów, wylewkami, farbami, płytkami etc. Kupując mieszkanie w stanie deweloperskim ten temat też zazwyczaj mamy za sobą. Ale co z pozornie drobnymi kosztami zakupu gniazdek, włączników świateł, grzejników? Jak one się kształtują?

Czytaj więcej